conti_spb1175cl
conti_spb1175cl_2
conti_spb1175cl
conti_spb1175cl_2
CONTI SPB1175CL powerspan v-belt 1175 x 17 mm black
Key features according to our expert
  • Length: 1175
  • Width: 17 mm
  • Reference length Ld: 1175 mm
  • Inside length: 1115 mm
  • Material (cord): PE
  • Product line: CONTI POWERSPAN
  • Colour (manufacturer): Black
Specifications / All features
  • Brand: CONTI
  • EAN: 4051817723077
  • Supplier number: CONTI SPB1175CL
Length
1175
Width
17 mm
Reference length ld
1175 mm
Inside length
1115 mm