conti_spb4000cl
conti_spb4000cl_2
conti_spb4000cl
conti_spb4000cl_2
CONTI SPB4000CL powerspan v-belt 4000 x 17 mm black
Key features according to our expert
  • Length: 4000
  • Width: 17 mm
  • Reference length Ld: 4000 mm
  • Inside length: 3940 mm
  • Material (cord): PE
  • Product line: CONTI POWERSPAN
  • Colour (manufacturer): Black
Specifications / All features
  • Brand: CONTI
  • EAN: 4051817656078
  • Supplier number: CONTI SPB4000CL
Length
4000
Width
17 mm
Reference length ld
4000 mm
Inside length
3940 mm