conti_spb6300cl
conti_spb6300cl_2
conti_spb6300cl
conti_spb6300cl_2
CONTI SPB6300CL powerspan v-belt 6300 x 17 mm black
Key features according to our expert
  • Length: 6300
  • Width: 17 mm
  • Reference length Ld: 6300 mm
  • Inside length: 6240 mm
  • Material (cord): PE
  • Product line: CONTI POWERSPAN
  • Brand: CONTI
  • EAN: 4051817670852
  • Supplier number: CONTI SPB6300CL
Length
6300
Width
17 mm
Reference length ld
6300 mm
Inside length
6240 mm