conti_spb7100cr
conti_spb7100cr_2
conti_spb7100cr
conti_spb7100cr_2
CONTI SPB7100CR CONTI V ADVANCE belt SPB 7100 CR 5V2800
Properties:
  • Temperature range from -30 °C to +80 °C
Key features according to our expert
  • Length: 7100
  • Width: 16,3 mm
  • Height: 13 mm
  • Reference length Ld: 7100 mm
  • Inside length: 7040 mm; 277,165 inch
  • Outer length La: 7122 mm
  • Material (cord): PE
  • Product line: CONTI V ADVANCE
  • RMA: 5V2795
  • Brand: CONTI
  • EAN: 4010858970499
  • Supplier number: CONTI SPB7100CR
Length
7100
Width
16,3 mm
Height
13 mm
Reference length ld
7100 mm
Inside length
7040 mm; 277,165 inch
Outer length la
7122 mm