conti_spc6700cl
conti_spc6700cl_2
conti_spc6700cl
conti_spc6700cl_2
CONTI SPC6700CL powerspan v-belt 6700 x 22 mm black
  • Free shipping
  • Delivery by DHL
  • Delivered from Belgium
Key features according to our expert
  • Length: 6700
  • Width: 22 mm
  • Reference length Ld: 6700 mm
  • Inside length: 6616 mm
  • Material (cord): PE
  • Product line: CONTI POWERSPAN
  • Colour (manufacturer): Black
Specifications / All features
  • Brand: CONTI
  • EAN: 4051817670494
  • Supplier number: CONTI SPC6700CL
Length
6700
Width
22 mm
Reference length ld
6700 mm
Inside length
6616 mm