conti_spz1112cl
conti_spz1112cl_2
conti_spz1112cl
conti_spz1112cl_2
CONTI SPZ1112CL powerspan v-belt 1112 x 10 mm black
Key features according to our expert
  • Length: 1112
  • Width: 10 mm
  • Reference length Ld: 1112 mm
  • Inside length: 1074 mm
  • Material (cord): PE
  • Product line: CONTI POWERSPAN
  • Colour (manufacturer): Black
Specifications / All features
  • Brand: CONTI
  • EAN: 4051817653558
  • Supplier number: CONTI SPZ1112CL
Length
1112
Width
10 mm
Reference length ld
1112 mm
Inside length
1074 mm