conti_spz1812cl
conti_spz1812cl_2
conti_spz1812cl
conti_spz1812cl_2
CONTI SPZ1812CL powerspan v-belt 1812 x 10 mm black
Key features according to our expert
  • Length: 1812
  • Width: 10 mm
  • Reference length Ld: 1812 mm
  • Inside length: 1774 mm
  • Material (cord): PE
  • Product line: CONTI POWERSPAN
  • Colour (manufacturer): Black
Specifications / All features
  • Brand: CONTI
  • EAN: 4051817653855
  • Supplier number: CONTI SPZ1812CL
Length
1812
Width
10 mm
Reference length ld
1812 mm
Inside length
1774 mm