conti_t10108020
CONTI T10 1080 20 F 6/11 Conti Synchroflex timing belt - T10108020
77.83 tax incl.
On order: delivered from 26/05/2026
each
The minimum purchase order quantity for the product is 10.
  • Ordered before 20:00 - delivered as of 26/05/2026
Key features according to our expert
  • Length: 1080
  • Pitch: 10 mm
  • Width: 20 mm
  • Product line: CONTI SYNCHROFLEX
  • Nominal length: 1080 mm
  • Number of teeth: 108
Specifications / All features
  • Brand: CONTI
  • EAN: 4051817143509
  • Supplier number: CONTI T10108020
Length
1080
Pitch
10 mm
Width
20 mm
Nominal length
1080 mm