conti_t10146032
CONTI T10 1460 32 F 6/11 Conti Synchroflex timing belt - T10146032
155.67 tax incl.
On order: delivered from 16/05/2026
each
The minimum purchase order quantity for the product is 6.
Key features according to our expert
  • Length: 1460
  • Pitch: 10 mm
  • Width: 32 mm
  • Product line: CONTI SYNCHROFLEX
  • Nominal length: 1460 mm
  • Number of teeth: 146
Specifications / All features
  • Brand: CONTI
  • EAN: 4051817141123
  • Supplier number: CONTI T10146032
Length
1460
Pitch
10 mm
Width
32 mm
Nominal length
1460 mm