conti_t10156010
CONTI T10 1560 10 F 6/11 Conti Synchroflex timing belt - T10156010
60.08 tax incl.
On order: delivered from 16/05/2026
each
The minimum purchase order quantity for the product is 20.
Key features according to our expert
  • Length: 1560
  • Pitch: 10 mm
  • Width: 10 mm
  • Product line: CONTI SYNCHROFLEX
  • Nominal length: 1560 mm
  • Number of teeth: 156
Specifications / All features
  • Brand: CONTI
  • EAN: 4051817149419
  • Supplier number: CONTI T10156010
Length
1560
Pitch
10 mm
Width
10 mm
Nominal length
1560 mm