conti_t10161016
CONTI T10 1610 16 F 6/11 Conti Synchroflex timing belt - T10161016
93.64 tax incl.
On order: delivered from 16/05/2026
each
The minimum purchase order quantity for the product is 11.
  • Length: 1610
  • Pitch: 10 mm
  • Width: 16 mm
  • Product line: CONTI SYNCHROFLEX
  • Nominal length: 1610 mm
  • Brand: CONTI
  • EAN: 4051817142144
  • Supplier number: CONTI T10161016
Pitch
10 mm
Width
16 mm
Nominal length
1610 mm