conti_t10175020
CONTI T10 1750 20 F 6/11 Conti Synchroflex timing belt - T10175020
120.87 tax incl.
On order: delivered from 16/05/2026
each
The minimum purchase order quantity for the product is 10.
Key features according to our expert
  • Length: 1750
  • Pitch: 10 mm
  • Width: 20 mm
  • Product line: CONTI SYNCHROFLEX
  • Nominal length: 1750 mm
  • Number of teeth: 175
Specifications / All features
  • Brand: CONTI
  • EAN: 4051817138437
  • Supplier number: CONTI T10175020
Length
1750
Pitch
10 mm
Width
20 mm
Nominal length
1750 mm