conti_t10178025
CONTI T10 1780 25 F 6/11 Conti Synchroflex timing belt - T10178025
152.80 tax incl.
On order: delivered from 16/05/2026
each
The minimum purchase order quantity for the product is 8.
  • Ordered before 20:00 - delivered as of 16/05/2026
Key features according to our expert
  • Length: 1780
  • Pitch: 10 mm
  • Width: 25 mm
  • Product line: CONTI SYNCHROFLEX
  • Nominal length: 1780 mm
  • Number of teeth: 178
Specifications / All features
  • Brand: CONTI
  • EAN: 4051817141345
  • Supplier number: CONTI T10178025
Length
1780
Pitch
10 mm
Width
25 mm
Nominal length
1780 mm