conti_t10188012
CONTI T10 1880 12 F 6/11 Conti Synchroflex timing belt - T10188012
81.94 tax incl.
On order: delivered from 16/05/2026
each
The minimum purchase order quantity for the product is 16.
Key features according to our expert
  • Length: 1880
  • Pitch: 10 mm
  • Width: 12 mm
  • Product line: CONTI SYNCHROFLEX
  • Nominal length: 1880 mm
  • Number of teeth: 188
Specifications / All features
  • Brand: CONTI
  • EAN: 4051817141390
  • Supplier number: CONTI T10188012
Length
1880
Pitch
10 mm
Width
12 mm
Nominal length
1880 mm