conti_t10225016
CONTI T10 2250 16 F 6/11 Conti Synchroflex timing belt - T10225016
144.49 tax incl.
On order: delivered from 16/05/2026
each
The minimum purchase order quantity for the product is 18.
  • Ordered before 20:00 - delivered tomorrow 16/05/2026
Key features according to our expert
  • Length: 2250
  • Pitch: 10 mm
  • Width: 16 mm
  • Product line: CONTI SYNCHROFLEX
  • Nominal length: 2250 mm
  • Number of teeth: 225
Specifications / All features
  • Brand: CONTI
  • EAN: 4051817198899
  • Supplier number: CONTI T10225016
Length
2250
Pitch
10 mm
Width
16 mm
Nominal length
2250 mm