conti_t1026010
CONTI T10 260 10 F 6/11 Conti Synchroflex timing belt - T1026010
19.66 tax incl.
On order: delivered from 16/05/2026
each
The minimum purchase order quantity for the product is 12.
Key features according to our expert
  • Length: 260
  • Pitch: 10 mm
  • Width: 10 mm
  • Product line: CONTI SYNCHROFLEX
  • Nominal length: 260 mm
  • Number of teeth: 26
Specifications / All features
  • Brand: CONTI
  • EAN: 4051817150187
  • Supplier number: CONTI T1026010
Length
260
Pitch
10 mm
Width
10 mm
Nominal length
260 mm