conti_t1044020
CONTI T10 440 20 F 6/11 Conti Synchroflex timing belt - T1044020
40.52 tax incl.
On order: delivered from 16/05/2026
each
The minimum purchase order quantity for the product is 10.
Key features according to our expert
  • Length: 440
  • Pitch: 10 mm
  • Width: 20 mm
  • Product line: CONTI SYNCHROFLEX
  • Nominal length: 440 mm
  • Number of teeth: 44
Specifications / All features
  • Brand: CONTI
  • EAN: 4051817138505
  • Supplier number: CONTI T1044020
Length
440
Pitch
10 mm
Width
20 mm
Nominal length
440 mm