conti_t1050020
CONTI T10 500 20 F 6/11 Conti Synchroflex timing belt - T1050020
41.99 tax incl.
On order: delivered from 16/05/2026
each
The minimum purchase order quantity for the product is 13.
Key features according to our expert
  • Length: 500
  • Pitch: 10 mm
  • Width: 20 mm
  • Product line: CONTI SYNCHROFLEX
  • Nominal length: 500 mm
  • Number of teeth: 50
Specifications / All features
  • Brand: CONTI
  • EAN: 4051817140355
  • Supplier number: CONTI T1050020
Length
500
Pitch
10 mm
Width
20 mm
Nominal length
500 mm