conti_t1068012
CONTI T10 680 12 F 6/11 Conti Synchroflex timing belt - T1068012
32.96 tax incl.
On order: delivered from 16/05/2026
each
The minimum purchase order quantity for the product is 16.
  • Ordered before 20:00 - delivered as of 16/05/2026
  • Free shipping
  • Delivery by DHL
  • Delivered from Belgium
Product description:
  • Polyurethane timing belts for the lower and medium power range
Properties:
  • Maintenance-free
Key features according to our expert
  • Length: 680
  • Pitch: 10 mm
  • Width: 12 mm
  • Product line: CONTI SYNCHROFLEX
  • Nominal length: 680 mm
  • Number of teeth: 68
Specifications / All features
  • Brand: CONTI
  • EAN: 4051817137966
  • Supplier number: CONTI T1068012
Length
680
Pitch
10 mm
Width
12 mm
Product line
CONTI SYNCHROFLEX
Nominal length
680 mm