conti_t1070016
CONTI T10 700 16 F 6/11 Conti Synchroflex timing belt - T1070016
40.44 tax incl.
On order: delivered from 16/05/2026
each
The minimum purchase order quantity for the product is 12.
  • Length: 700
  • Pitch: 10 mm
  • Width: 16 mm
  • Product line: CONTI SYNCHROFLEX
  • Nominal length: 700 mm
  • Brand: CONTI
  • EAN: 4051817139908
  • Supplier number: CONTI T1070016
Pitch
10 mm
Width
16 mm
Nominal length
700 mm