conti_t10dl84020
CONTI T10 840 20 DL 6/11 Conti Synchroflex timing belt - T10DL84020
68.98 tax incl.
On order: delivered from 26/05/2026
each
The minimum purchase order quantity for the product is 10.
  • Ordered before 20:00 - delivered as of 26/05/2026
Key features according to our expert
  • Length: 840
  • Pitch: 10 mm
  • Width: 20 mm
  • Product line: CONTI SYNCHROFLEX
  • Nominal length: 840 mm
  • Number of teeth: 84
Specifications / All features
  • Brand: CONTI
  • EAN: 4051817143660
  • Supplier number: CONTI T10DL84020
Length
840
Pitch
10 mm
Width
20 mm
Nominal length
840 mm