conti_t2512010
CONTI T2,5 120 10 F 1/5 Conti Synchroflex timing belt - T2.512010
16.76 tax incl.
On order: delivered from 26/05/2026
each
The minimum purchase order quantity for the product is 15.
  • Ordered before 20:00 - delivered as of 26/05/2026
  • Free shipping
  • Delivery by DHL
  • Delivered from Belgium
Product description:
  • Polyurethane timing belts for the lower and medium power range
Properties:
  • Maintenance-free
Key features according to our expert
  • Length: 120
  • Pitch: 2,5 mm
  • Width: 10 mm
  • Product line: CONTI SYNCHROFLEX
  • Nominal length: 120 mm
  • Number of teeth: 48
Specifications / All features
  • Brand: CONTI
  • EAN: 4051817160018
  • Supplier number: CONTI T2.512010
Length
120
Pitch
2,5 mm
Width
10 mm
Product line
CONTI SYNCHROFLEX
Nominal length
120 mm