conti_t25130010
CONTI T2,5 1300 10 F 1/5 Conti Synchroflex timing belt - T2.5130010
68.33 tax incl.
On order: delivered from 16/05/2026
each
The minimum purchase order quantity for the product is 20.
  • Ordered before 20:00 - delivered as of 16/05/2026
Key features according to our expert
  • Length: 1300
  • Pitch: 2,5 mm
  • Width: 10 mm
  • Product line: CONTI SYNCHROFLEX
  • Nominal length: 1300 mm
  • Number of teeth: 520
Specifications / All features
  • Brand: CONTI
  • EAN: 4051817158053
  • Supplier number: CONTI T2.5130010
Length
1300
Pitch
2,5 mm
Width
10 mm
Nominal length
1300 mm