conti_t2518210
CONTI T2,5 182 10 F 1/5 Conti Synchroflex timing belt - T2.518210
18.16 tax incl.
On order: delivered from 26/05/2026
each
The minimum purchase order quantity for the product is 11.
  • Ordered before 20:00 - delivered as of 26/05/2026
Key features according to our expert
  • Length: 182
  • Pitch: 2,5 mm
  • Width: 10 mm
  • Product line: CONTI SYNCHROFLEX
  • Nominal length: 183 mm
  • Number of teeth: 73
Specifications / All features
  • Brand: CONTI
  • EAN: 4051817162579
  • Supplier number: CONTI T2.518210
Length
182
Pitch
2,5 mm
Width
10 mm
Nominal length
183 mm