conti_t2523012
CONTI T2,5 230 12 F 1/5 Conti Synchroflex timing belt - T2.523012
21.63 tax incl.
On order: delivered from 16/05/2026
each
The minimum purchase order quantity for the product is 16.
  • Ordered before 20:00 - delivered as of 16/05/2026
Key features according to our expert
  • Length: 230
  • Pitch: 2,5 mm
  • Width: 12 mm
  • Product line: CONTI SYNCHROFLEX
  • Nominal length: 230 mm
  • Number of teeth: 92
Specifications / All features
  • Brand: CONTI
  • EAN: 4051817162456
  • Supplier number: CONTI T2.523012
Length
230
Pitch
2,5 mm
Width
12 mm
Nominal length
230 mm