conti_t25dl45712
CONTI T2,5 457 12 DL 1/5 Conti Synchroflex timing belt - T2.5DL45712
35.11 tax incl.
On order: delivered from 26/05/2026
each
The minimum purchase order quantity for the product is 16.
  • Ordered before 20:00 - delivered as of 26/05/2026
Key features according to our expert
  • Length: 457
  • Pitch: 2,5 mm
  • Width: 12 mm
  • Product line: CONTI SYNCHROFLEX
  • Nominal length: 458 mm
  • Number of teeth: 183
Specifications / All features
  • Brand: CONTI
  • EAN: 4051817158121
  • Supplier number: CONTI T2.5DL45712
Length
457
Pitch
2,5 mm
Width
12 mm
Nominal length
458 mm