conti_t5dl110016
CONTI T5 1100 16 DL 3/8 Conti Synchroflex timing belt - T5DL110016
61.30 tax incl.
On stock, immediately available. we have 3 products in stock.
each
The minimum purchase order quantity for the product is 12.
  • Ordered before 20:00 - delivered as of 16/05/2026
Key features according to our expert
  • Length: 1100
  • Pitch: 5 mm
  • Width: 16 mm
  • Product line: CONTI SYNCHROFLEX
  • Nominal length: 1100 mm
  • Number of teeth: 220
Specifications / All features
  • Brand: CONTI
  • EAN: 4051817182140
  • Supplier number: CONTI T5DL110016
Length
1100
Pitch
5 mm
Width
16 mm
Nominal length
1100 mm