conti_t5dl110032
CONTI T5 1100 32 DL 3/8 Conti Synchroflex timing belt - T5DL110032
122.55 tax incl.
On order: delivered from 26/05/2026
each
The minimum purchase order quantity for the product is 6.
  • Ordered before 20:00 - delivered as of 26/05/2026
Key features according to our expert
  • Length: 1100
  • Pitch: 5 mm
  • Width: 32 mm
  • Product line: CONTI SYNCHROFLEX
  • Nominal length: 1100 mm
  • Number of teeth: 220
Specifications / All features
  • Brand: CONTI
  • EAN: 4051817176859
  • Supplier number: CONTI T5DL110032
Length
1100
Pitch
5 mm
Width
32 mm
Nominal length
1100 mm