conti_t5116016
CONTI T5 1160 16 F 3/8 Conti Synchroflex timing belt - T5116016
55.03 tax incl.
On order: delivered from 16/05/2026
each
The minimum purchase order quantity for the product is 12.
  • Length: 1160
  • Pitch: 5 mm
  • Width: 16 mm
  • Product line: CONTI SYNCHROFLEX
  • Nominal length: 1160 mm
  • Brand: CONTI
  • EAN: 4051817182942
  • Supplier number: CONTI T5116016
Pitch
5 mm
Width
16 mm
Nominal length
1160 mm