conti_t5dl132520
CONTI T5 1325 20 DL 3/8 Conti Synchroflex timing belt - T5DL132520
87.80 tax incl.
On order: delivered from 26/05/2026
each
The minimum purchase order quantity for the product is 10.
  • Ordered before 20:00 - delivered as of 26/05/2026
Key features according to our expert
  • Length: 1325
  • Pitch: 5 mm
  • Width: 20 mm
  • Product line: CONTI SYNCHROFLEX
  • Nominal length: 1325 mm
  • Number of teeth: 265
Specifications / All features
  • Brand: CONTI
  • EAN: 4051817176255
  • Supplier number: CONTI T5DL132520
Length
1325
Pitch
5 mm
Width
20 mm
Nominal length
1325 mm