conti_t5dl1508
CONTI T5 150 8 DL 3/8 Conti Synchroflex timing belt - T5DL1508
17.13 tax incl.
On order: delivered from 26/05/2026
each
The minimum purchase order quantity for the product is 20.
  • Length: 150
  • Pitch: 5 mm
  • Width: 8 mm
  • Product line: CONTI SYNCHROFLEX
  • Nominal length: 150 mm
  • Brand: CONTI
  • EAN: 4051817270410
  • Supplier number: CONTI T5DL1508
Pitch
5 mm
Width
8 mm
Nominal length
150 mm