conti_t5dl62016
CONTI T5 620 16 DL 3/8 Conti Synchroflex timing belt - T5DL62016
40.56 tax incl.
On order: delivered from 23/05/2026
each
The minimum purchase order quantity for the product is 11.
  • Ordered before 20:00 - delivered as of 23/05/2026
Key features according to our expert
  • Length: 620
  • Pitch: 5 mm
  • Width: 16 mm
  • Product line: CONTI SYNCHROFLEX
  • Nominal length: 620 mm
  • Number of teeth: 124
Specifications / All features
  • Brand: CONTI
  • EAN: 4051817179331
  • Supplier number: CONTI T5DL62016
Length
620
Pitch
5 mm
Width
16 mm
Nominal length
620 mm