conti_t5dl62520
CONTI T5 625 20 DL 3/8 Conti Synchroflex timing belt - T5DL62520
51.27 tax incl.
On order: delivered from 26/05/2026
each
The minimum purchase order quantity for the product is 10.
Key features according to our expert
  • Length: 625
  • Pitch: 5 mm
  • Width: 20 mm
  • Product line: CONTI SYNCHROFLEX
  • Nominal length: 625 mm
  • Number of teeth: 125
Specifications / All features
  • Brand: CONTI
  • EAN: 4051817176453
  • Supplier number: CONTI T5DL62520
Length
625
Pitch
5 mm
Width
20 mm
Nominal length
625 mm