conti_t5dl6256
CONTI T5 625 6 DL 3/8 Conti Synchroflex timing belt - T5DL6256
20.50 tax incl.
On order: delivered from 26/05/2026
each
The minimum purchase order quantity for the product is 33.
Key features according to our expert
  • Length: 625
  • Pitch: 5 mm
  • Width: 6 mm
  • Product line: CONTI SYNCHROFLEX
  • Nominal length: 625 mm
  • Number of teeth: 125
Specifications / All features
  • Brand: CONTI
  • EAN: 4051817177801
  • Supplier number: CONTI T5DL6256
Length
625
Pitch
5 mm
Width
6 mm
Nominal length
625 mm