conti_t5dl94010
CONTI T5 940 10 DL 3/8 Conti Synchroflex timing belt - T5DL94010
42.88 tax incl.
On order: delivered from 26/05/2026
each
The minimum purchase order quantity for the product is 20.
  • Ordered before 20:00 - delivered as of 26/05/2026
  • Free shipping
  • Delivery by DHL
  • Delivered from Belgium
Product description:
  • Polyurethane timing belts for the lower and medium power range
Properties:
  • Maintenance-free
Key features according to our expert
  • Length: 940
  • Pitch: 5 mm
  • Width: 10 mm
  • Product line: CONTI SYNCHROFLEX
  • Nominal length: 940 mm
  • Number of teeth: 188
Specifications / All features
  • Brand: CONTI
  • EAN: 4051817182584
  • Supplier number: CONTI T5DL94010
Length
940
Pitch
5 mm
Width
10 mm
Product line
CONTI SYNCHROFLEX
Nominal length
940 mm