conti_t5dl94016
CONTI T5 940 16 DL 3/8 Conti Synchroflex timing belt - T5DL94016
58.78 tax incl.
On order: delivered from 23/05/2026
each
The minimum purchase order quantity for the product is 12.
  • Ordered before 20:00 - delivered as of 23/05/2026
  • Length: 940
  • Pitch: 5 mm
  • Width: 16 mm
  • Product line: CONTI SYNCHROFLEX
  • Nominal length: 940 mm
  • Brand: CONTI
  • EAN: 4051817179393
  • Supplier number: CONTI T5DL94016
Pitch
5 mm
Width
16 mm
Nominal length
940 mm