conti_xpa1600bp
conti_xpa1600bp_2
conti_xpa1600bp
conti_xpa1600bp_2
CONTI XPA1600BP conti v fo v-belt 1600 x 12.7 mm black
Key features according to our expert
  • Length: 1600
  • Width: 12,7 mm
  • Reference length Ld: 1600 mm
  • Inside length: 1560 mm
  • Material (cord): PE
  • Product line: CONTI V FO
  • Colour (manufacturer): Black
Specifications / All features
  • Brand: CONTI
  • EAN: 4051817715140
  • Supplier number: CONTI XPA1600BP
Length
1600
Width
12,7 mm
Reference length ld
1600 mm
Inside length
1560 mm