conti_xpb1360bp
conti_xpb1360bp_2
conti_xpb1360bp
conti_xpb1360bp_2
CONTI XPB1360BP conti v fo v-belt 1360 x 16.3 mm black
Key features according to our expert
  • Length: 1360
  • Width: 16,3 mm
  • Reference length Ld: 1360 mm
  • Inside length: 1300 mm
  • Material (cord): PE
  • Product line: CONTI V FO
  • RMA: 5VX540
  • Brand: CONTI
  • EAN: 4051817715904
  • Supplier number: CONTI XPB1360BP
Length
1360
Width
16,3 mm
Reference length ld
1360 mm
Inside length
1300 mm