conti_xpb1440p
conti_xpb1440p_2
conti_xpb1440p
conti_xpb1440p_2
CONTI XPB1440P conti v fo pioneer v-belt 1440 x 16.3 mm black/blue
Key features according to our expert
  • Length: 1440
  • Width: 16,3 mm
  • Height: 13 mm
  • Reference length Ld: 1440 mm
  • Inside length: 1380 mm
  • Material (cord): PE
  • Product line: CONTI V ADVANCE
  • RMA: 5VX570
  • Colour (manufacturer): Black/Blue
Specifications / All features
  • Brand: CONTI
  • EAN: 4051817708661
  • Supplier number: CONTI XPB1440P
Length
1440
Width
16,3 mm
Height
13 mm
Reference length ld
1440 mm
Inside length
1380 mm