conti_xpb1700bp
conti_xpb1700bp_2
conti_xpb1700bp
conti_xpb1700bp_2
CONTI XPB1700BP conti v fo v-belt 1700 x 16.3 mm black
Key features according to our expert
  • Length: 1700
  • Width: 16,3 mm
  • Reference length Ld: 1700 mm
  • Inside length: 1640 mm
  • Material (cord): PE
  • Product line: CONTI V FO
  • RMA: 5VX674
  • Colour (manufacturer): Black
Specifications / All features
  • Brand: CONTI
  • EAN: 4051817716055
  • Supplier number: CONTI XPB1700BP
Length
1700
Width
16,3 mm
Reference length ld
1700 mm
Inside length
1640 mm