conti_xpb1900bp
conti_xpb1900bp_2
conti_xpb1900bp
conti_xpb1900bp_2
CONTI XPB1900BP conti v fo v-belt 1900 x 16.3 mm black
Key features according to our expert
  • Length: 1900
  • Width: 16,3 mm
  • Reference length Ld: 1900 mm
  • Inside length: 1840 mm
  • Material (cord): PE
  • Product line: CONTI V FO
  • RMA: 5VX750
  • Colour (manufacturer): Black
Specifications / All features
  • Brand: CONTI
  • EAN: 4051817716109
  • Supplier number: CONTI XPB1900BP
Length
1900
Width
16,3 mm
Reference length ld
1900 mm
Inside length
1840 mm