conti_xpb2240bp
conti_xpb2240bp_2
conti_xpb2240bp
conti_xpb2240bp_2
CONTI XPB2240BP conti v fo v-belt 2240 x 16.3 mm black
Key features according to our expert
  • Length: 2240
  • Width: 16,3 mm
  • Reference length Ld: 2240 mm
  • Inside length: 2180 mm
  • Material (cord): PE
  • Product line: CONTI V FO
  • RMA: 5VX886
  • Colour (manufacturer): Black
Specifications / All features
  • Brand: CONTI
  • EAN: 4051817716185
  • Supplier number: CONTI XPB2240BP
Length
2240
Width
16,3 mm
Reference length ld
2240 mm
Inside length
2180 mm