conti_xpb2450bp
conti_xpb2450bp_2
conti_xpb2450bp
conti_xpb2450bp_2
CONTI XPB2450BP conti v fo v-belt 2450 x 16.3 mm black
Key features according to our expert
  • Length: 2450
  • Width: 16,3 mm
  • Reference length Ld: 2450 mm
  • Inside length: 2390 mm
  • Material (cord): PE
  • Product line: CONTI V FO
  • RMA: 5VX970
  • Colour (manufacturer): Black
Specifications / All features
  • Brand: CONTI
  • EAN: 4051817716239
  • Supplier number: CONTI XPB2450BP
Length
2450
Width
16,3 mm
Reference length ld
2450 mm
Inside length
2390 mm