conti_xpb2730bp
conti_xpb2730bp_2
conti_xpb2730bp
conti_xpb2730bp_2
CONTI XPB2730BP conti v fo v-belt 2730 x 16.3 mm black
Key features according to our expert
  • Length: 2730
  • Width: 16,3 mm
  • Reference length Ld: 2730 mm
  • Inside length: 2670 mm
  • Material (cord): PE
  • Product line: CONTI V FO
  • RMA: 5VX1080
  • Colour (manufacturer): Black
Specifications / All features
  • Brand: CONTI
  • EAN: 4051817716307
  • Supplier number: CONTI XPB2730BP
Length
2730
Width
16,3 mm
Reference length ld
2730 mm
Inside length
2670 mm