conti_xpb2800bp
conti_xpb2800bp_2
conti_xpb2800bp
conti_xpb2800bp_2
CONTI XPB2800BP conti v fo v-belt 2800 x 16.3 mm black
Key features according to our expert
  • Length: 2800
  • Width: 16,3 mm
  • Reference length Ld: 2800 mm
  • Inside length: 2740 mm
  • Material (cord): PE
  • Product line: CONTI V FO
  • RMA: 5VX1105
  • Colour (manufacturer): Black
Specifications / All features
  • Brand: CONTI
  • EAN: 4051817716314
  • Supplier number: CONTI XPB2800BP
Length
2800
Width
16,3 mm
Reference length ld
2800 mm
Inside length
2740 mm