conti_xpb3048p
conti_xpb3048p_2
conti_xpb3048p
conti_xpb3048p_2
CONTI XPB3048P conti v fo pioneer v-belt 3048 x 16.3 mm black/blue
154.34 tax incl.
On order: delivered from 09/06/2026
each
The minimum purchase order quantity for the product is 57.
  • Ordered before 20:00 - delivered as of 09/06/2026
  • Free shipping
  • Delivery by DHL
  • Delivered from Belgium
Key features according to our expert
  • Length: 3048
  • Width: 16,3 mm
  • Height: 13 mm
  • Reference length Ld: 3048 mm
  • Inside length: 111,811 inch
  • Material (cord): PE
  • Product line: CONTI V FO PIONEER
  • RMA: 5VX1142
  • Colour (manufacturer): Black/Blue
Specifications / All features
  • Brand: CONTI
  • EAN: 4010858588762
  • Supplier number: CONTI XPB3048P
Length
3048
Width
16,3 mm
Height
13 mm
Reference length ld
3048 mm
Inside length
111,811 inch