conti_xpz3175p
conti_xpz3175p_2
conti_xpz3175p
conti_xpz3175p_2
CONTI XPZ3175P conti v fo pioneer v-belt 3175 x 9.7 mm black/blue
79.15 tax incl.
On order: delivered from 09/06/2026
each
The minimum purchase order quantity for the product is 95.
  • Ordered before 20:00 - delivered as of 09/06/2026
  • Free shipping
  • Delivery by DHL
  • Delivered from Belgium
Key features according to our expert
  • Length: 3175
  • Width: 9,7 mm
  • Height: 8 mm
  • Reference length Ld: 3175 mm
  • Inside length: 3137 mm
  • Outer length La: 3192 mm
  • Material (cord): PE
  • Product line: CONTI V FO PIONEER
  • RMA: 3VX1118
  • Colour (manufacturer): Black/Blue
Specifications / All features
  • Brand: CONTI
  • EAN: 4010858588700
  • Supplier number: CONTI XPZ3175P
Length
3175
Width
9,7 mm
Height
8 mm
Reference length ld
3175 mm
Inside length
3137 mm
Outer length la
3192 mm