dewalt_dnf25r55s316e
DEWALT DNF25R55S316E rolling nail 2.5-55 ringed Inox/RVS (5940 pcs)
This article is not available
Successor to this product
Product description
  • [DNF] Roller Nails 2.5-55 Ringed Inox/RVS 5.94m
Features
  • Nails in roll with clear, galvanised G12, hot-dip galvanised or stainless steel finish
Key features according to our expert
  • Length: 55 mm
  • Diameter: 2,5 mm
Specifications / All features
  • Brand: DEWALT
  • EAN: 5902013952602
  • Supplier number: DEWALT DNF25R55S316E
Length
55 mm
Diameter
2,5 mm
Product type
Ring
Box quantity
9900,0
Max. cutting capacity at 45° [square profile]
2,5 mm
Diameter
15,0 º
Length
55,0 mm