dewalt_dnf25r60e
DEWALT DNF25R60E rolling nail 2.5-60 ringed clear (9000 pcs)
76.80 tax incl.
On order: delivered from 03/06/2026
pack
  • Ordered before 20:00 - delivered as of 03/06/2026
  • Delivery by DHL
  • Delivered from Belgium
DeWALT Power Month at Klium - Maximum Advantage!
This DeWALT tool is part of the DeWALT Power Month at Klium. That means you can stack your benefits.
What does this mean in practice?
  • Purchase a selected 18V or 54V XR garden machine? Then you can choose one of the 4 extra gifts within the official Buy & Get promotion.
  • Promotion valid from 01.05.2026 until 30.05.2026 or while stocks last.
  • Register your purchase afterwards via dewalt.be or dewalt.nl.
Smart professionals combine their purchases and get the maximum out of this month!
Product description
  • [DNF] Roller Nails 2.5-60 Ringed Bright 9m
Features
  • Roller nails with clear, galvanised G12, hot-dip galvanised or stainless steel finish
Key features according to our expert
  • Length: 60 mm
  • Diameter: 2,5 mm
Specifications / All features
  • Brand: DEWALT
  • EAN: 5902013952725
  • Supplier number: DEWALT DNF25R60E
Length
60 mm
Diameter
2,5 mm
Box quantity
7200,0
Max. cutting capacity at 45° [square profile]
2,5 mm
Length
60,0 mm