dewalt_dnn20r35g12e
dewalt_dnn20r35g12e
dewalt_dnn20r35g12e
dewalt_dnn20r35g12e
dewalt_dnn20r35g12e
dewalt_dnn20r35g12e
DEWALT DNN20R35G12E rolling nail 2.03-35 ringed galvanised G12 (21000 pcs)
144.95 tax incl.
On order: delivered from 26/05/2026
pack
  • Ordered before 20:00 - delivered as of 26/05/2026
  • Free shipping
  • Delivery by DHL
  • Delivered from Belgium
DeWALT Power Month at Klium - Maximum Advantage!
This DeWALT tool is part of the DeWALT Power Month at Klium. That means you can stack your benefits.
What does this mean in practice?
  • Purchase a selected 18V or 54V XR garden machine? Then you can choose one of the 4 extra gifts within the official Buy & Get promotion.
  • Promotion valid from 01.05.2026 until 30.05.2026 or while stocks last.
  • Register your purchase afterwards via dewalt.be or dewalt.nl.
Smart professionals combine their purchases and get the maximum out of this month!
Product description
  • [DNN] Roller Nails 2.03-35 Ringed Galvanised G12 21m
Features
  • Roller nails with clear, galvanised G12, hot-dip galvanised or stainless steel finish
Key features according to our expert
  • Length: 35 mm
  • Diameter: 2,03 mm
Specifications / All features
  • Brand: DEWALT
  • EAN: 5902013952121
  • Supplier number: DEWALT DNN20R35G12E
Length
35 mm
Diameter
2,03 mm
Product type
Ring
Box quantity
Max. cutting capacity at 45° [square profile]
23,0 mm
Diameter
15,0 º
Length
35,0 mm